Autor:

Jajko

Utworzono:

15.09.2014

Niedzielny mecz zapowiadał się naprawdę atrakcyjnie. Drużyna Pelikana dokonała przed rozpoczęciem sezonu wielu transferów bazując przede wszystkim na zawodnikach, którzy w większości byli związani z Rawią Rawicz m.in. Krzysztof Paprocki, Bartłomiej Chociaj, Tomasz Buchała, Adrian Kociemba, jak i takich, którzy wracają do piłki po kilkuletniej przerwie - Kamil Duda i Michał Izydorczak. Spore doświadczenie powinien też wnieść Łukasz Bojdo, który przeszedł ze Sparty Miejska Górka. Działacze i kibice liczą na to, iż nowi zawodnicy zmienią oblicze drużyny i sprawią, iż zacznie się ona poważnie liczyć w ligowej stawce.

Trzeba przyznać, iż początek rozgrywek w wykonaniu ekipy z Dębna Polskiego wskazuje na to, iż prowadzona polityka klubowa przynosi zamierzone efekty, choć trzeba oddać, iż drużyna spotykała się do tej pory głównie z zespołami, które zajęły w ubiegłym sezonie miejsca w dolnych rejonach tabeli – wyjątkiem mecz na wyjeździe z Koroną Piaski, gdzie uzyskano cenny remis ( 1:1 ). W drugim meczu wyjazdowym Pelikan przegrał 1:2 z Lwem Pogorzela. Oprócz tego drużyna prowadzona przez Pawła Olesia odniosła trzy zwycięstwa w meczach rozgrywanych u siebie: z Mas - Rolem Sławie ( 3:1 ), Koroną Wilkowice ( 4:2 ) i Kormoranem Święciechowa ( 4:0 ) i przed meczem z GKS zajmowała trzecie miejsce w tabeli z 10 punktami ( bilans bramkowy 13-6 ).

Jednak dzisiejszego dnia drużyna GKS Krzemieniewo pokazała, iż będzie w tym sezonie trudną przeprawą dla wszystkich ligowych przeciwników.

W 35 minucie, po dobrej wymianie podań między Welsem i Kubiaczykiem, ten ostatni umieścił piłkę w siatce Pelikana. Drużyna przyjezdna tylko raz zagroziła poważnie naszej bramce w tej części spotkania. W drugiej połowie postawiliśmy przysłowiową „kropkę nad i” w postaci drugiej bramki, której autorem był Patryk Siniecki, który znakomicie zachował się w polu karnym rywali po rzucie wolnym wykonywanym przez Rosika. Mieliśmy jeszcze fajne okazje między innymi Wolińskiego i Ratajczaka, ale więcej bramek tego dnia już nie zobaczyliśmy. Po solidnym meczu w wykonaniu obu zespołów GKS Krzemieniewo wygrał z Pelikanem Dębno Polskie 2:0.